Skocz do zawartości

Jak założyć ogród zamknięty w szkle?


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładanie tzw. ogrodów w szkle to coraz modniejszy sposób na uprawę roślin doniczkowych w domu. Naczynie, odpowiednio dobrane do wnętrza, swym kształtem dodaje pomieszczeniom charakteru. Jednak nie wszystkie rośliny można uprawiać w szklanych słojach. Od doboru gatunków i pielęgnacji zależy sukces całego przedsięwzięcia.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/dom-i-balkon/rosliny-w-mieszkaniu/11766-jak-zalozyc-ogrod-zamkniety-w-szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię taki! Fajny poradnik. Dziękuje. Mam tylko jedno pytanie - gdzie kupić taki słój i nie widać miliona monet? W Biedronce i w Leroy Merlin są ogrody w szkle, ale bardzo drogie. Szukam pustych pojemników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie sprawdzają się puste gąsiory i wielkie słoje z babcinej piwnicy. Niestety szklane pojemniki z marketów są dość drogie. Czasem okazje trafiają się podczas wyprzedaży w dyskontach, ale wtedy rośliny są do wymiany. Warto także szukać szklanych naczyń na wagę w dużych marketach spożywczych lub karawek (np. w IKEA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Wojciech Ch.
Kupiłem ogród w słoju w Biedronce. Rośliny po niespełna 3 miesiącach padły! Po przeczytaniu artykułu wydaje mi się, że je przelałem. Szkoda, że nie podają na etykiecie, jakie rośliny posadzili w środku. Nie każdy się zna, a widać dobrze, że twórcy takich ogrodów wcale nie znają się lepiej. Sadzą obok siebie różne rośliny, byle było ładnie. A one nie zawsze (albo prawie zawsze) nie powinny rosnąć razem, bo mają zupełnie inne wymagania :( Ehhh, chyba zrobię sobie sam, a nie będę kupował. Posadzę jakąś paprotkę i dam jej szansę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...